درباره ما

 گزارش حاضر طی گفت و گوی واحد روابط عمومی با جناب آقای دکتر صفوی مدیرعامل و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت صبا آرمه تهیه شده است:

-  شرایط بازار مسکن و ساختمان در کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟

صنعت ساختمان در تولید ناخالص ملی و سهم بالای آن در اشتغال ، اهمیت و جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور دارد اما طی سال های اخیر با رکود مواجه شده است. از جمله چالش‌های صنعت ساختمان در تامین هزینه‌ها و جذب نقدینگی و بازگشت آن در مدت کوتاه است که با توجه به شرایط کنونی کشور که ثبات اقتصادی و آرامش به فضای آن بازگشته، مطمئنا در آینده ای نزدیک شاهد خروج این حوزه از رکود خواهیم بود که ما در این خصوص در حال برنامه ریزی و اقدام هستیم.

البته باید توجه داشت، عمر مفید ساختمان ها در کشور ما بنا به دلایل مختلف از جمله کیفیت ساخت و ساز و عدم بهره گیری از روش های نوین و آموزش های لازم به منابع انسانی، نسبت به کشورهای توسعه یافته، بسیار پایین است. که در این خصوص این شرکت توجه ویژه به مقوله کیفی سازی دارد.

- جایگاه شرکت صباآرمه را در صندوق بازنشستگی کشوری چگونه ارزیابی می کنید؟

تدبیر مهم، ارزشمند و پایداری که ریاست محترم صندوق بازنشستگی اتخاذ نمودند، تخصصی نمودن هلدینگ ها بود که این موضوع موجب بهره گیری و استفاده مطلوب و اثربخش از منابع و مدیریت بهتر و تخصصی تر از دارایی های صندوق گردیده است و با توجه به اینکه این شرکت؛ زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری است و در حال انتقال به هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز می باشد، رویکرد شرکت بر اساس هم افزایی و تکامل چرخه فعالیت شرکت های عمرانی صندوق شکل گرفته و هدف گذاری شرکت را به سوی پروژه هایی در اندازه کلاس صندوق سوق داده است .

ما تلاش داریم در راستای اهداف و تدابیر مدیر عامل محترم هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز، موجبات افزایش رشد سهم ارزش  و جایگاه آن هلدینگ را در صندوق بازنشستگی کشوری فراهم کنیم.
 جهت رسیدن به هدف فوق ، چگونه برنامه ریزی و هدف گذاری کرده اید ؟

شرکت صباآرمه برای رسیدن به این مقصود، سه هدف گذاری اصلی کرده است :

1-       هدف گذاری مالی و  اقتصادی(رسیدن به بالاترین سهم در میان شرکت های عمرانی صندوق و دستیابی به بالاترین نرخ بازده سرمایه گذاری)

2-       هدف گذاری در حوزه بازار (توسعه بسته های سرمایه گذاری -نگاه تهاجمی به سرمایه گذاری مشارکتی، ملی و بین المللی- تنوع بخشی به روش های تامین مالی طرح ها)

3-       هدف گذاری در ساختار(اصلاح ساختاری شرکت-بهره گیری از نخبگان و چابکی سازمانی با رویکرد ارتباط با شبکه توانمند بیرونی)


-چه پروژه هایی را در دستور کار برای آغاز عملیات اجرایی دارید؟

طی چند ماه اخیر بنا به تدبیر مدیریت محترم هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز، این شرکت مذاکرات خود را برای مشارکت در چهار پروژه ملی آغاز کرده است که با توجه به اهمیت موضوعات تا زمان حصول نتیجه از اعلام آنها معذوریم، لیکن یکی از پروژه های ملی که منتج به تفاهم نامه گردیده است و مطالعات امکان سنجی آن به نقطه مطلوب رسیده است، و با سرمایه گذاران خارجی جهت مشارکت در آن در حال گفتگو هستیم، پروژه ملی شهرک سلامت تهران است که با همکاری موسسه مسکن سازان بنیاد تعاون ارتش در دست اقدام قرار داده ایم، که ان شاء ا... با توجه به موقعیت پروژه که در زمینی به وسعت 17هکتار در منطقه 22 تهران است، امید داریم بتوانیم در این پروژه ضمن خدمت رسانی به بازنشستگان صندوق و کارکنان نیروهای مسلح، ارزش افزوده و خدمت در خور توجهی انجام دهیم.
البته چند پروژه دیگر، در مقیاس های شهری ارزشمند از جمله پروژه اقامتی زیتون در مشهد مقدس در فاصله بسیار نزدیک از حرم ثامن(ع) را در حال پیگیری هستیم که به حمدا... در حال نهایی شدن اقدامات برای آغاز عملیات کارگاهی آن در سال 1395 هستیم.

پیام مدیر عامل

اهداف سازمانی

تماس با ما

تهران خیابان ملاصدرا خیابان شیراز شمالی

خیابان زاینده رود غربی پلاک 10 طبقه اول

کدپستی: 1991613931

دفتر: 02195111103

ایمیل: info@sabaarmeh.ir

Main Menu