«نعمت‌اله ایزدی» سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری شد

 

با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «نعمت‌اله ایزدی» به عنوان «سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری» منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این حکم آمده است: نظر به مراتب تعهد، شایستگی و توانمندی جناب‌عالی، به موجب این حکم، با حفظ سمت به عنوان سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری منصوب می‌شوید. با عنایت به اولویت‌های دولت تدبیر و امید، ضرورت دارد، صندوق بازنشستگی کشوری به مثابه ذخیره و پس‌انداز طولانی‌مدت جمع کثیری از بازنشستگان عزیز کشور، ضمن اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر عالمانه، به جایگاه واقعی خود در پایداری همه جانبه به ویژه عدم نیاز به استفاده از بودجه عمومی و ارائه خدمات شایسته به بازنشستگان عزیز برگردد.

در ادامه این حکم آمده است: این مهم با برنامه‌ریزی صحیح و با تکیه بر قانونمداری و شفافیت و نیز نظارت مستمر امور و توجه به مصالح بازنشستگان محقق خواهد شد. از درگاه ایزد منان و در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) توفیقات روزافزون جناب عالی را مسئلت می نمایم .

 

رادیو بازنشسته، رسانه جدید بازنشستگان کشوری راه اندازی شد

 

با تلاش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری و با همکاری سایر واحدهای این صندوق و بازنشستگان علاقه مند، برنامه صوتی «رادیو بازنشسته؛ آوای تجربه» با هدف ارتباط دو سویه این صندوق با بازنشستگان عزیز راه اندازی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، امروزه ابزارهای مختلفی برای شنیده شدن صدای مخاطبان یک سازمان وجود دارد که «رادیو» یکی از رسانه های قدیمی و البته محبوب در بین جامعه بازنشستگان محسوب می شود.

براساس این گزارش، قرار است برنامه صوتی «رادیو بازنشسته، آوای تجربه» در قالب یک فایل صوتی در بستر فضای مجازی و اینترنت منتشر شود که علاوه بر انتشار صدای بازنشستگان در قالب نظرات، پیشنهادات و انتقادات، پاسخ کارشناسان به برخی مسائل مورد نیاز مخاطبان نیز در آن ارائه می گردد.

این برنامه رادیویی قابل ذخیره سازی در گوشی تلفن همراه یا رایانه شخصی بوده و حاوی بخش های متنوع خبری، گزارش هفته، سلامتی، فرهنگ و هنر و همچنین موسیقی اصیل ایرانی، است که بصورت هفتگی، دقایقی را میهمان خانه های بازنشستگان خواهد شد.

قرار است «رادیو بازنشسته، آوای تجربه» هر هفته از طریق سایت صندوق به نشانی cspf.ir و سایر بسترهای اینترنتی منتشر شود.

قسمت نخست این برنامه رادیویی را می توانید از طریق لینک زیر در سایت آپارات بشنوید:

https://www.aparat.com/v/QTu8q

 

افزایش دوبرابری عمده تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان

 

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری، در عمده ردیف‌ها، دوبرابر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندق بازنشستگی کشوری، دکتر سید میعاد صالحی در ارتباط زنده تصویری با استودیو پخش خبر 21 شبکه اول سیما، با بیان این مطلب افزود: با توجه به صرفه جویی در هزینه های جاری و همچنین از محل افزایش سود شرکت های تابعه صندو ق بازنشستگی کشوری تلاش کردیم تا از آغاز سال بیمه ای جدید که اول شهریور 98 است، خدمات بیمه ای بازنشستگان را بهبود دهیم.

وی با اشاره به بررسی های کارشناسانه صورت گرفته برای بهبود خدمات بیمه ای بازنشستگان درباره جزئیات این طرح گفت: در طرح جدید، در حوزه بستری فوق تخصصی و بیماری های صعب العلاج یا جراحی و پیوند کبد و کلیه و همچنین جراحی قلب و عروق، سقف تعهدات 20 میلیون تومان با 100 درصد افزایش به 40 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین افزود: در بخش رادیوگرافی هم سقف تعهدات از 180 هزار تومان به 360 هزار تومان خواهد رسید و در خدمات آمبولانس برون شهری و درون شهری هم با افزایش تعهدات دو برابری مواجه خواهیم بود.

به گفته دکتر صالحی، سقف تعهدات بیمه ای خدمات تشخیص و درمانی سرپایی مثل سی تی اسکن، سونوگرافی و ام آر آی، از 750 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان، خدمات آزمایشگاهی از 350 هزار تومان به 700 هزار تومان و سقف تعهدات عمل های مجاز سرپایی مانند شکستگی و دررفتگی از 400 هزار تومان به 800 هزار تومان افزایش داده خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه همه تلاش صندوق بازنشستگی کشوری بر این است که با این میزان افزایش، تغییری در رقم آورده بیمه شوندگان بازنشسته به وجود نیاید، گفت: این تغییرات از اول شهریور سال 98 در سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان اعمال خواهد شد.

گفتنی است بیش از یک میلیون و 422 هزار نفر بازنشسته کشوری تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند و به همراه فراد تحت تکفل ایشان، حدود 2 میلیون نفر از خدمات بیمه تکمیلی صندوق بازنشستگی کشوری استفاده می کنند.

فایل جدول تعهدات جدید قرارداد بیمه تکمیلی درمان صندوق بازنشستگی کشوری در لینک زیر قابل ذخیره شدن است:

دریافت فایل

 

توضیحاتی درباره روند قانونی انتصاب مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در پی مطرح شدن برخی مباحث در خصوص وجود ایراد قانونی در فرآیند انتصاب آقای دکتر سید میعاد صالحی بعنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، نکاتی به استحضار میرسد:

1- آقای دکتر سید میعاد صالحی، مطابق با قانون اصلاح ماده ۱۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۸، با پیشنهاد هیأت امناء و تأیید و حکم وزیر تعاون، رفاه و تأمین اجتماعی بعنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شده اند.

2- با استناد به ماده 127 قانون مدیریت خدمات کشوری که بیان می‏دارد «کلیه قوانین و مقررات خاص و عام ... مغایر با این قانون از تاریخ لازم‏الاجرا شدن این قانون لغو می‏گردد»، تبصره 1 ماده 17 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی مصوب 1383 لغو گردیده و نافذ نمی‏باشد و انتصاب مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس نص قانون و بدون نیاز به هرگونه استعلام از سایر مراجع صورت گرفته است.

3- علی رغم لغو تبصره ۱ ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، اما با فرض استمرار اعتبار این تبصره تاکنون، انتصاب مدیرعامل و اعضای هیأت‌مدیره صندوق بازنشستگی با شرط داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد با پنج سال سابقه کار تخصصی در رشته های مدیریت، حسابداری، بیمه، مالی، اقتصاد، انفورماتیک و گروه پزشکی و پس از تایید احراز شرایط سِمت از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نافذ می باشد. لذا به منظور رفع شبهات مطروحه در این خصوص، از تنها مرجع ذکر شده در قانون یعنی سازمان اداری و استخدامی کشور (که از سال 1395 جایگزین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در این حوزه شده است) استعلام صورت گرفت.

4- آقای دکتر سید میعاد صالحی دانش‌آموخته دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و دارای بیش از 10 سال سابقه کار تخصصی در رشته‌های مدیریت، مالی و انفورماتیک در دستگاه‏های مختلف همچون مشاورت چهار وزیر در وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، عضو هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، عضو هیأت مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک و مشاورت دو معاون رئیس‌جمهور بوده‌اند و مستندات مربوطه به سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه شده است. ایشان همچنین دارای سوابق ارزشمند نخبگانی از جمله رتبه اول جشنواره خوارزمی و دانشجوی نمونه کشوری و همچنین تاییدیه بنیاد ملی نخبگان می‌باشند.

5- پس از استعلام صورت گرفته از سازمان اداری و استخدامی کشور در سال 1395 طی نامه شماره 1502 درباره عبارت «داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد با پنج سال سابقه کار تخصصی در رشته‏های مدیریت، حسابداری، بیمه، مالی، اقتصاد، انفورماتیک و گروه پزشکی»، این سازمان طی نامه شماره 756968 اعلام داشته است که منظور قانون، داشتن مدرک کارشناسی ارشد (بدون لحاظ رشته تحصیلی) و 5 سال سابقه کار تخصصی در رشته‌های مدیریت، حسابداری، بیمه، مالی، اقتصاد، انفورماتیک و گروه پزشکی است. بنابراین همانگونه که از پاسخ سازمان اداری و استخدامی روشن است، داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای انتصاب مدیرعامل صندوق بازنشستگی، ضروری است اما الزامی ندارد که وی در یکی از رشته‌های مدیریت، حسابداری، بیمه، مالی، اقتصاد، انفورماتیک و گروه پزشکی تحصیل کرده باشد.

6- سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان تنها مرجع ذکر شده در قانون برای احراز صلاحیت مدیرعامل صندوق بازنشستگی، طی نامه شماره 206837 اعلام نموده است که با توجه به مدارک و مستندات ارسالی و بررسی‌های بعمل آمده، انتصاب آقای دکتر سید میعاد صالحی بعنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بلامانع می‌باشد.


پیام مدیر عامل

اهداف سازمانی

تماس با ما

تهران خیابان ولیعصر بعداز تقاطع هاشمی رفسنجانی

کوچه رحیمی پلاک 85 طبقه دوم

کدپستی: 1991613931

دفتر: 02122059558

ایمیل: info@sabaarmeh.ir

Main Menu